Kuchnie loftowe to propozycja dla miłośników wielkomiejskiego życia. Nawiązują do przestrzeni w stylu nowojorskiej dzielnicy Soho. To tam narodził się styl, który łączy awangardę z surowym, artystycznym charakterem. Coraz częściej przenosimy go do naszych wnętrz, które urządzamy z wykorzystaniem cegły, betonu, metalu i naturalnego drewna.

Chcesz urządzić dużą, przestronną kuchnię w stylu loft? Podobają Ci się połączenia na styku nowoczesności i fabrycznego, industrialnego stylu? Wykonujemy kuchnie loftowe na wymiar w Białymstoku. Poniżej prezentujemy kilka realizacji marki Profusion, które mogą być dla Ciebie inspiracją. 

Cenisz klasyczny design? Podobają Ci się ponadczasowe, eleganckie aranżacje? Zobacz nasze inspiracje i odwiedź salon Profusion w Białymstoku. Klasyczne kuchnie w nowoczesnym wydaniu to nasza specjalizacja.     

Kuchnie loftowe

 

  • doskonale sprawdzi się w aranżacji z wyspą lub szklaną loftową szybą
  • pasują do cegieł i betonu 
  • idealna do dużych pomieszczeń
  • najczęściej wykonana na bazie drewna, szkła, konglomeratu kamiennego i profili aluminiowych
  • kolorystyka: od klasycznych szarości, czerni, bieli, aż po awangardowe odcienie
  • idealne dodatki: metalowe lampy wiszące w intensywnym kolorze, wysokie metalowe krzesła, industrialny stół
Loft Timber Otwarta kuchnia w loftowym stylu

ZDANIEM PROJEKTANTÓW MARKI PROFUSION

Kuchnie loft mają niezwykle autentyczny charakter. Otwarte projekty zachęcają do spotkań z przyjaciółmi przy lampce dobrego wina i smakach kuchni świata. Budują lekką, swobodną atmosferę, która sprawia, że gotowanie staje się przyjemnym rytuałem. 

Kuchnia Loft Glass Nowoczesna kuchnia w loftowym stylu

Cechy kuchni loftowych

Co charakteryzuje kuchnie w loftowym stylu? Zacznijmy od samej przestrzeni. Styl loftowy powstał w latach 60-tych, kiedy to młodzi artyści zaczęli adaptować stare, pofabryczne przestrzenie na lokale mieszkalne. Takie rozwiązanie było dla nich tańsze. Obiekty często były wysokie, przestronne, miały duże okna, które dobrze oświetlały przestrzeń. Pomieszczenia nie były podzielone dodatkowymi ścianami. I tu mamy pierwszy wyróżnik loftowych kuchni. Najlepiej sprawdzą się w formie aneksu kuchennego na wymiar, który znajdzie się w większym pomieszczeniu. 

Kuchnia w stylu loftowym może być oddzielona od przestrzeni wypoczynkowej specjalną, funkcjonalną wyspą, szklaną ścianką loftową lub stołem w industrialnym stylu. W pomieszczeniu warto zastosować takie surowce, jak cegła lub beton architektoniczny. 

Meble kuchenne w stylu loftowym często są wykonane z naturalnego drewna. Posiadają elementy ze szkła, konglomeratu kamiennego i aluminiowych profili. Mogą występować w różnych kolorach – od szarości i odcieni grafitu, aż po czerń, granat, ciemną zieleń czy klasyczną biel w połączeniu z awangardowymi dodatkami w intensywnych odcieniach. Dobrze widziany jest też efekt postarzania mebli czy zastąpienia górnej części zabudowy kuchennej metalowymi półkami.

Zobacz nasze propozycje kuchni loftowych: