Wybór kolorystyki mebli kuchennych to jedna z kluczowych i najważniejszych decyzji przy aranżacji tego wnętrza. Barwa zabudowy powinna być zarówno praktyczna, jak i modna. Warunki te spełnia kolor kaszmirowy. W 2023 roku jest on hitem aranżacyjnym, który zyskuje uznanie zarówno miłośników nowoczesnych, jak i klasycznych kuchni. Jak wygląda kuchnia w kolorze kaszmiru?

.

Kaszmir – jaki to kolor?

Kaszmir wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z tkaniną – elegancką i luksusową. Kolor kaszmirowy stanowi natomiast zagadkę. Nie brakuje więc osób zastanawiających się, jak on wygląda i jaką ze znanych barw przypomina.

Kaszmir to barwa z pogranicza kilku kolorów, barwa ta jest jasna i na pierwszy rzut oka przypomina śmietankowy krem. Oznacza to, że kaszmir jest naturalny i neutralny, a tym samym niezwykle przyjemny w odbiorze. Kaszmir uważany jest za barwę o niezwykłej elegancji i szyku, a także tą stanowiącą bardzo dobre tło dla innych barw, nawet tych odważnych.

Taka specyfika koloru kaszmirowego sprawia, że świetnie sprawdza się on w modnych wnętrzach. Pojawia się on nie tylko w kuchni, ale także pokojach dziennych, sypialniach, łazienkach. Ciepły i subtelny odcień kaszmiru sprawdza do nich klimat i nastrój oraz nawiązuje do natury.

Do jakiego stylu pasują kaszmirowe meble kuchenne?

Kuchnia kaszmirowa na wymiar to obecnie jeden z najmodniejszych wyborów. Pojawiają się one w wielu kuchniach, również w tych, z których na co dzień korzystają podążający za aktualnymi trendami celebryci i gwiazdy szklanego ekranu. Na kaszmirową kuchnię na wymiar zdecydowali się m.in. Rafał Maślak czy Klaudia El Dursi.

Popularność kuchnia kaszmirowych wynika nie tylko z aktualnych trendów, ale i ich uniwersalności. Pasują one niemal do każdego stylu aranżacyjnego. Meble kuchenne w kolorze kaszmiru świetnie odnajdą się one w modnych kuchniach w stylu loft i industrialnych. Połączone z dodatkami czarnymi czy tymi w odcieniach miedzi dadzą ciekawy efekt, który będzie przyciągał wzrok. Kuchnię na wymiar kaszmirową wybierają osoby, dla których styl klasyczny jest zbyt staromodny, a nowoczesny nazbyt ekstrawagancki. Kaszmirowe kuchnie pozwalają im stworzyć harmonijną przestrzeń w stylu transitional.

Pomysł na kaszmirową kuchnię na wymiar

Nowoczesna, klasyczna, glamour, retro, loftowa, industrialna – kuchnia w kolorze kaszmiru daje wiele możliwości aranżacyjnych. Pojawiać może się ona zarówno na małym, jak i dużym metrażu. Meble o tej barwie efektownie wyglądać będą z elementami z drewna, marmuru, w kolorze złota. Zgrany duet kuchnia kaszmirowa stworzy też z odcieniami ziemi czy zieleni.

Kaszmirowe meble na wymiar w Białymstoku najczęściej wybierane są do kuchni stonowanych kolorystycznie i pozbawionych krzykliwych dodatków. Słowem kluczem do ich aranżacji jest harmonia. W portfolio Profusion znajdziemy projekty zarówno minimalistycznych szafek o matowym wykończeniu jak i realizacji nowoczesnych, w których pojawiają się meble z lustrzanym szlifem szafek o wysokim połysku, które przyjemnie odbijają światło i sprawiają, że kuchnia staje się jaśniejsza i optycznie większa.

.

Klasyczne i nowoczesne kaszmirowe fronty kuchenne łączone są zazwyczaj z drewnianym blatem. Takie zestawienie jest ponadczasowe i eleganckie. W tradycyjnych projektach uzupełniane jest ono delikatnymi, ozdobnymi uchwytami. Kaszmirowa zabudowa do samego sufitu łączona jest też z naturalnymi materiałami oraz zielonymi roślinami w doniczkach i wazonach. Całość uzupełniana jest półkami i szufladami z cichym domykiem oraz nowoczesnym sprzętem AGD, który pozwala zachować komfort i porządek estetyczny we wnętrzu.

Kaszmirowa kuchnia na wymiar to wręcz idealny sposób na elegancję i harmonię w Twoim wnętrzu. Brak krzykliwych kolorów, naturalne materiały i odwołania do natury sprawiają, że w takim wnętrzu każdy dobrze się czuje. Neutralny kaszmir sprawia również, że do wnętrza łatwo dobrać dodatki oraz sprzęty AGD. O ergonometrie i praktyczność kaszmirowej kuchni zadbają natomiast projektanci Profusion. Skontaktuj się z nimi i spełnij swoje marzenia o pięknym i funkcjonalnym kuchennym wnętrzu.

Marzysz o kuchni kaszmirowej w swoim domu lub mieszkaniu? Zaprojektuj z nami swoją nową kuchnię.